Świąteczny ogród – jak przyozdobić przestrzeń?

Ozdoba do ogrodu na święta

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób mógłbyś udekorować ogród z okazji świąt Bożego Narodzenia? Chętnie Ci doradzimy! Zapoznaj się z kilkoma propozycjami, które sprawią, że Twój dom także na zewnątrz będzie pięknie wpasowywał się w zimowy klimat.

Podstawowe dekoracje

Najczęściej podczas dekoracji podwórka ludzie skupiają się na drzwiach frontowych, wejściu oraz podjeździe, ponieważ to te miejsca przykuwają największą uwagę. Faktycznie, jest to dobry sposób na to, abyś już „od progu” mógł oczarować swoich gości (a także samemu nacieszyć oczy widokiem, za każdym razem, gdy będziesz wracać do domu).

Z całą pewnością zastanawiasz się nad tym, jak wykorzystać lampki choinkowe. W tym roku możesz rozrzucić je, jakby przypadkowo, na niskich drzewkach. Gdy spadnie śnieg, takie podświetlenie go z dołu wywoła efekt tajemniczości oraz bajkowości. Dodatkowo droga do drzwi wejściowych będzie rozświetlona. Zwróć uwagę na to, jakich lampek używasz. Nie każde nadają się bowiem do użytku zewnętrznego.

Oświetlić możesz także parapety, balkon czy też filary domu. Postaraj się jednak nie przesadzić z tego typu dekoracjami. Czasem mniejsza ilość potrafi dać lepszy efekt. W końcu nie bez powodu mówi się, że co za dużo, to niezdrowo.

Nie zapomnij także o wieńcu, który może znaleźć się na drzwiach. Będzie on podkreślał wejście do Twojego domu, stając się główną ozdobą podwórka.

Girlandy? Czemu nie!

Choć lampki pięknie się prezentują, to nie możesz zapominać o innych ozdobach. Girlandy również mogą wnieść do Twojego ogrodu dużo ożywienia. Czasami używamy ich jedynie do ozdobienia choinki, jednak w ten sposób marnuje się część ich potencjału.

Jak już wspomnieliśmy, oświetlenie możesz zawiesić nisko, aby uzyskać pożądany efekt. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby górę drzewek przyozdobić girlandami. Możesz także skorzystać z bombek, łańcuchów czy kokard. Jednak pamiętaj o minimalizmie. Staraj się stworzyć spójną harmonię i podkreślić piękno przyrody. Wówczas uzyskasz świąteczną aurę, która już z daleka będzie przypominać o zbliżającym się czasie.

Na jakie dodatkowe ozdoby postawić?

Z pewnością możesz zastanowić się nad bożonarodzeniowymi ozdobami ogrodowymi. Sanie świętego Mikołaja, renifery czy bałwanki mogą być dopełnieniem pozostałych dekoracji. Sprawdzą się one szczególnie dobrze, gdy w swoim ogrodzie masz wiele przestrzeni. Wówczas dobrze ją one wypełnią.

Zazwyczaj stawia się je we frontowej części ogródka, jednak jeśli chcesz, to równie dobrze możesz ustawić je z tyłu – zwłaszcza gdy chcesz je oglądać np. z okna salonu. Co istotne, dekoracji tego typu jest bardzo dużo, dzięki czemu bez problemu znajdziesz taką, która będzie najbardziej pasować do Twojego gustu.

Czy warto ozdobić ogród na Boże Narodzenie? Zdecydowanie tak, to doskonały sposób na stworzenie świątecznej atmosfery już od progu swojego domostwa. To także duży atut pod kątem względów estetycznych. Dlatego jeśli czujesz, że chciałbyś w tym roku udekorować swoje podwórko, to mamy nadzieję, że nasz artykuł podsunął Ci kilka pomysłów!

Skomentuj