Glebogryzarka – przygotuj się na nowy sezon ogrodowy

Glebogryzarka na sezon ogrodowy

Wielkimi krokami zbliża się sezon przygotowań ogrodu do rozkwitu. Tworzenie idealnej przestrzeni do wypoczynku na łonie natury własnymi rękoma wymaga jednak sporego nakładu sił i czasu. W jaki sposób w pracy w ogrodzie może pomóc glebogryzarka?

Glebogryzarka – do czego służy?

Glebogryzarka dostępna w Castoramie umożliwia napowietrzenie i spulchnienie gleby bez konieczności jej ręcznego przekopywania czy używania nawozów. Jest urządzeniem rolniczym, zbudowanym najczęściej z dwóch ostrzy umieszczonych na obracającym się wokół własnej osi wale. Poruszając glebogryzarką po powierzchni, noże wgryzają się w nią, wycinając kolejne fragmenty ziemi – powodując jej zmniejszanie, napowietrzenie i spulchnienie. Dzięki możliwościom regulacji prędkości obrotowej wału, możliwe jest dostosowanie pracy maszyny do właściwości gleby i naszych aktualnych potrzeb.

Glebogryzarka – kiedy się przyda?

Glebogryzarka idealnie sprawdzi się podczas przygotowywania ogrodu lub działki do sezonu – najlepiej jest wykorzystywać ją przed większymi mrozami oraz przed nasadzeniami. Maszyna umożliwia bowiem przygotowanie podłoża pod uprawę roślin – sprawia, że ziemia staje się bogatsza w składniki mineralne, spulchnia ją, powodując dotarcie do głębszych warstw ziemi powietrza. Jednocześnie eliminuje spod powierzchni ziemi szkodniki i larwy, które stają się pożywieniem dla ptaków, a przesuwając uszkodzoną i pozbawioną składników odżywczych zewnętrzna warstwę gleby pod spód – powoduje jej ponowne ubogacenie.

Glebogryzarka – ręczna, elektryczna, spalinowa?

Sposób działania każdej glebogryzarki jest taki sam. Różnią się one jednak sposobem napędu, a co za tym idzie – możliwościami. Do wykonywania drobnych prac w przydomowych ogródkach idealnie sprawdzi się glebogryzarka ręczna, która nie wymaga żadnego zasilania, jest przyjazna środowisku i nie generuje hałasu. Jej wadą jest dość ograniczone pole robocze, wynoszące około 50 cm. Można ja jednak zastosować niemal wszędzie, jest niezwykle mobilna, przy wadze około 7-8 kilogramów nie powoduje problemów przy przemieszczaniu czy magazynowaniu. Elektryczna glebogryzarka świetnie sprawdzi się do większych przestrzeni w miejscach jednak, gdzie jest dostęp do źródła energii elektrycznej. Spalinowa glebogryzarka dostępna w Castoramie łączy w sobie mobilność oraz duże możliwości – to urządzenia, które dysponują największą mocą, przeszło 5 KM. Dzięki temu ich zastosowanie jest niemal wszechstronne – glebogryzarki spalinowe poradzą sobie z najcięższymi warunkami i najtwardszą glebą.

Glebogryzarka – jaką wybrać?

Jaki rodzaj glebogryzarki wybrać? Wszystko zależne jest od naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Przed wyborem zatem należy przeanalizować przede wszystkim jaka jest przewidywana powierzchnia, na której pracować będzie glebogryzarka dostępna w Castoramie oraz z jakim rodzajem gleby będzie miął do czynienia. W przypadku konieczności pracy ze zbitą i twardą glebą, najlepszym wyborem będzie glebogryzarka spalinowa o dużej mocy. Jeśli gleba i powierzchni są umiarkowane, a w pobliżu miejsca pracy mamy dostęp do źródła zasilania – z powodzeniem wystarczająca będzie glebogryzarka zasilana elektrycznie, której dodatkowym atutem jest brak emitowania spalin czy znacząco ograniczony hałas. Jeśli planujesz jedynie drobne prace na niewielkim obszarze – jak kilka grządek w ogródku – wówczas wystarczającym urządzeniem będzie glebogryzarka ręczna.

Glebogryzarka do przydomowego ogródka

Jaką glebogryzarkę wybrać do przydomowego ogródka? Wszystko zależy od tego, z jaką powierzchnią mamy do czynienia oraz do jakich prac wykorzystywane będzie urządzenie. W przypadku spulchniania większej powierzchni – powyżej 10 arów lub dużych trawników – i braku licznego sąsiedztwa, warto jest zainwestować w wytrzymałą i efektywną glebogryzarkę spalinową. Przy mniejszych areałach i konieczności ograniczenia hałasu – wystarczającym urządzeniem będzie glebogryzarka elektryczna. Mała, ręczna glebogryzarka dostępna w Castoramie sprawdzi się do drobnych prac, jak konieczność sezonowego spulchniania przydomowych rabat i grządek.
Glebogryzarka to idealne urządzenie dla każdego ogrodnika, które sprawi, że ogród stanie się piękniejszy bez konieczności wykonywania szeregu prac ręcznych i wielu narzędzi. Jeśli marzysz o pięknym trawniku i zdrowo wzrastających roślinach – zakup glebogryzarki lub podobnych narzędzi, jak https://www.castorama.pl/ogrod-i-otoczenie/maszyny-ogrodnicze/wertykulatory-i-areatory.cat, będzie idealną inwestycją.

Skomentuj