Szklane stoliki kawowe i ławy – czy wciąż są modne?

Czy szklane stoły i ławy są modne?

Wybierając nowe elementy wyposażenia wnętrza, bardzo często zwracamy uwagę na to, czy są one modne i stylowe. Zastanawiamy się, czy umieszczenie ich w aranżowanej przestrzeni sprawi, że nabierze ona klasy, elegancji, a może też przytulności. Kupowane meble powinny być jednocześnie ładne i funkcjonalne. Ale czy stoliki kawowe i ławy przeszklone to wciąż ten rodzaj wyposażenia, który króluje na stronach prestiżowych katalogów o urządzeniu wnętrz? I czy dalej chcemy widzieć je w naszych czterech kątach?

Modne i stylowe wnętrza – czyli jakie?

Zacznijmy od tego, że modne i stylowe wnętrze stale się zmienia. Jego właściciele reagują na zmieniające się trendy i podążają za nimi. Oczywiście można też urządzać tak, aby wybierane elementy wyposażenia były ponadczasowe, jednak są i takie osoby, które nie lubią stałości i wciąż gonią za nowymi rozwiązaniami, które chcą samodzielnie testować.

Modne i stylowe wnętrze będzie więc odrobinę katalogowe, ale nie będzie też skopiowane co do jednego. Znajdziemy tutaj takie kolory, meble i dodatki, które w konkretnym czasie uznawane są za panujący trend. Czy w takim wnętrzu znajdzie się też miejsce na ławy i stoliki kawowe?

Szklane ławy i stoliki kawowe

Szkło jest jednym z tych materiałów, który zawsze będzie pozostawał na topie. Daje wiele możliwości, jeżeli chodzi o jego wykorzystanie w produkcji przeróżnych mebli. O szklanych stolikach i ławach mówi się nie od dzisiaj, od dawna są one obecne w naszych domowych zaciszach. Był nawet moment, kiedy szkło nie było jedynie dodatkiem, a cała forma blatu i nóg stworzona była właśnie z tego przezroczystego materiału. Chociaż może wydawać się to mało praktycznym rozwiązaniem, to na pewno nie można odebrać takiemu elementowi wnętrza wyjątkowości.

Dzisiaj stoliki kawowe szklane czy przeszklone ławy są zdecydowanie bardziej funkcjonalne, ale nie oznacza to, że mniej estetyczne. Stawiamy raczej na łączenie szkła z drewnem czy też metalem. W każdym wnętrzu doskonale prezentują się stoliki, które nie dominują nad wnętrzem. Lekkości dodaje im przezroczysty blat, który nie przytłacza. Czasami szklana jest jedynie półka znajdująca się pod głównym blatem. Stylowe i modne ławy z tej kategorii znajdziesz między innymi w sklepie internetowym https://zona-design.pl/meble/stoliki-kawowe-i-lawy/szklane/.

Czy wciąż kupujemy stoliki kawowe i ławy?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas podążanie za trendami, czy może jednak wolimy pewną stałość, to zapewne w naszym domu bądź mieszkaniu znajdzie się przynajmniej jeden stolik kawowy lub ława. Prawdopodobnie zajmą miejsce w centralnej części pokoju, gdzieś pomiędzy kanapą a sprzętem RTV. Nic dziwnego, w końcu są to meble, bez których trudno jest nam funkcjonować. Gdy potrzebujemy odstawić kubek z herbatą lub odłożyć pilot, to szukamy wzrokiem właśnie pustego blatu stolika czy ławy.

Meble te różnią się nieco od tych, które znamy jeszcze sprzed trzydziestu czy czterdziestu lat. Znacznie częściej ich forma jest lżejsza, mniej dominująca. Mają za to coraz to ciekawsze kształty, a do ich produkcji wykorzystuje się nietypowe połączenia materiałów. Mogą pozostawać niezauważone albo wręcz przeciwnie – są tym elementem we wnętrzu, który tworzy kontrast z otaczającymi go przedmiotami.

Stoliki kawowe i łatwy zapewne jeszcze przez długi czas nie znikną z naszych mieszkań i domów. Zbyt wiele pełnią funkcji, aby od tak z nich zrezygnować. Niektóre modele dają nam możliwość regulacji wysokości blatu, dzięki czemu możemy nie tylko odkładać na stolik często użytkowane przedmioty, ale też zagramy tutaj w planszówki ze znajomymi czy będziemy realizować swoje pasje.

Niewielka wysokość tego mebla jest często ogromną zaletą. Dosięgają do niego dzieci, które dzięki temu mogą bawić się obok rodzica spędzającego czas na kanapie. Pamiętajmy jednak, aby do domu, w którym mieszkają z nami nasze pociechy, wybierać te modele, które nie mają ostrych kantów.

Skomentuj