Rodzaje opryskiwaczy ogrodowych

Opryskiwanie

Opryskiwacze ogrodowe to niesamowicie przydatne narzędzie, które szczególnie przyda się wiosną podczas przydomowych prac. Regularne opryskiwanie roślin w sadzie oraz ogrodzie może skutecznie przeciwdziałać rozwojowi szkodników, a także pozwoli jeszcze lepiej i dogłębniej zadbać o rośliny dostarczając im niezbędnych składników odżywczych.

Sprawnie działający spryskiwacz, który spełnia nasze wymagania sprawi, że praca będzie przyjemniejsza i sprawniejsza. Obecny rynek oferuje szeroki wybór opryskiwaczy, które różnią się wielkością, mocą, a także sposobem transportu.

Zastosowanie opryskiwaczy ogrodowych

Opryskiwacze mogą być wykorzystywane zarówno na większych terenach, jakimi są działki i sady, jak i również będą przydatne na mniejszych tarasach i ogrodach. Pielęgnacja roślin używając opryskiwaczy na tych obszarach nie musi się ograniczać tylko do walki ze szkodnikami. Jest to równie świetny sposób na rozprowadzenie nawozu roślinnego. Pozwoli to dogłębnie trafić do roślin, nawet i tych wysoko położonych. Dodatkowym zastosowaniem jest powierzchniowe nawadnianie i nawilżanie lici i łodyg. Opryskiwacz można również wykorzystać do bielenia kory drzew. Wszelkich informacji na temat opryskiwaczy ogrodowych szukać można w portalu: Poradnik Ogrodniczy https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/opryskiwacz-cisnieniowy-5l-z-manometrem–akcesoria-gratis-id-1207

Rodzaje opryskiwaczy roślin

Opryskiwacz pulsacyjny

Jest to jeden z podtypów opryskiwaczy ręcznych i jest najprostszym z modeli. Ten typ opryskiwaczy posiada pompkę, która jednorazowo rozpyla płyn po naciśnięciu spustu. Zazwyczaj posiadają mniejsze pojemniki o objętościach nieprzekraczających 2 litrów i są dobrą alternatywą do pracy na tarasie czy balkonie. Idealnie sprawdzą się przy pracy nad roślinami doniczkowymi na parapetach domowych.

Opryskiwacz ciśnieniowy

Jest to jeden z najczęściej spotykanych rodzajów opryskiwaczy ręcznych. Jego działanie jest proste co sprawia, że jest wygodny w użyciu. Znajdujący się w zbiorniku płyn pompujemy siłą naszych rąk przy pomocy pompki. Dzięki zwiększeniu ciśnienia wewnątrz płyn wydostaje się na zewnątrz przez odpowiedzialną za to dyszę, którą kontrolujemy drugą ręką. Na rynku znajdują się różne rodzaje opryskiwaczy ciśnieniowych różniących się sposobem noszenia. Na dużych powierzchniach idealnie sprawdzi się opryskiwacz naramienny oraz plecakowy posiadające zazwyczaj dużą pojemność sięgającą nawet do 20 litrów płynów. Jest to idealny typ opryskiwaczy do działania na działkach i w przydomowych ogródkach.

Opryskiwacz ogrodowy

Opryskiwacz spalinowy

Jest to narzędzie, które nie wymaga użycia siły, przez co jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze w użyciu, a także i dokładniejsze. Najczęściej można go spotkać w ogrodach i sadach o dużych powierzchniach. Producenci opryskiwaczy oferują modele na kółkach. Pozwala to w łatwy sposób przenosić go na dużym terenie. Ich objętość pozwala nawet zmieścić 120 litrów płynów, co pozwala na pracę na dużym terenie. Silniki, jakimi są zasilane opryskiwacze spalinowe to najczęściej modele benzynowe, ale zdarzają się również i zasilane mieszanką określonych paliw.

Opryskiwacze akumulatorowe

Ten typ jest łudząco podobny do wcześniejszego modelu, z tą różnicą, że posiada silnik elektryczny. W tym typie opryskiwaczy ciśnienie jest wytwarzane przy pomocy znajdującego się w nich silniczka. Ich praca jest cicha, dzięki czemu korzystanie z nich jest komfortowe dla osoby pracującej. Dodatkowo są znacznie lżejsze, co zwiększa efektywność pracy. Opryskiwacze posiadają wbudowany akumulator, dzięki czemu mogą działać bez podpięcia do napięcia elektrycznego nawet przez kilka godzin. Równie łatwy jest ich transport. Istnieją modele plecakowe, naramienne, a także wózkowe.

Tagi:
Skomentuj