Prysznic w łazience – o czym pamiętać przy jego montażu?

O czym należy pamiętać podczas montażu prysznica?

Prysznic w łazience to marzenie wielu osób. Deszczownica, szklana ścianka odgradzająca brodzik od reszty łazienki – po prostu czasami zależy nam na tym, aby po ciężkim dniu stanąć pod strugami ciepłej wody. Ale czy montaż prysznica w łazience jest trudny? No i czym jest listwa brodzikowa?

Kiedy warto zdecydować się na prysznic w łazience?

Jeżeli o poranku lub wieczorem nie masz zbyt wiele czasu lub gdy niekoniecznie lubisz długie kąpiele w wannie – w takim przypadku warto pomyśleć o prysznicu. Znacząco pomaga w oszczędzaniu czasu, a jednocześnie wciąż pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu.

Ale na prysznic w łazience decydują się również osoby, które nie mają do wykorzystania zbyt dużej powierzchni. Niektóre pomieszczenia są tak małe, że po wstawieniu do nich pralki, umywalki czy muszli nie powstaje już nam miejsca na komfortową wannę. Również i tutaj znacznie lepiej jest postawić na prysznic. Im mniejsza łazienka, tym więcej powinno być rozwiązań, które wizualnie powiększają przestrzeń. Mogą być to lustra, przeszklone drzwi kabiny albo prysznic typu walk-in (tutaj konieczna będzie jednak listwa do prysznica bez brodzika).

Montaż prysznica – co warto o nim wiedzieć?

Podczas montażu prysznica warto zadbać o to, aby znajdujące się wokół elementy nie były podatne na wilgoć. Na ścianach układamy kafle bądź też wybieramy farby wodoodporne. W ten sposób chronimy się przed rozwojem grzyba. A sam prysznic? Listwa do brodzika odgrywa tutaj ważną rolę. Również chroni przed tym, aby woda nie przedostała się poza obszar, w którym wilgoć może występować. Dobrej jakości listwa pod prysznic to coś, o czym nie należy zapominać (powie nam to każdy fachowiec). Może być to element nie tylko funkcjonalny, ale także pełniący rolę estetycznego dodatku we wnętrzu.

Listwa prysznicowa to nie jest coś, na czym powinniśmy oszczędzać. Wybierając materiał, który niezbyt dobrze radzi sobie w środowisku o podwyższonej wilgotności powietrza, ryzykujemy tym, że w najbliższym czasie będziemy musieli wymienić ten element na nowy i znacznie trwalszy. Czego powinniśmy szukać w sklepie?

Wysokiej jakości listwa do kabiny prysznicowej dostępna jest między innymi na stronie: https://listwy.online/listwy-brodzikowe-prysznicowe/. Znajdziesz tam przeróżne warianty kolorystyczne, które bez problemu dopasujesz do urządzanej łazienki.

Jaka listwa do prysznica będzie najlepsza?

Listwy do kabin prysznicowych powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Chociaż pozornie są to elementy, na które nie zwracamy zazwyczaj uwagi, to jednak od tego wyboru zależy, czy nasza łazienka będzie wykończona w odpowiedni sposób i czy zabezpieczymy się przed wydostawaniem się wody poza obręb brodzika.

Listwa prysznicowa podłogowa, jak sama nazwa wskazuje, montowana jest przy posadzce. Stanowi pewnego rodzaju próg, przez który nie będzie przedostawał się nadmiar wody. Listwa podłogowa do prysznica może być wykonana z metalu, o ile jest to materiał, który nie poddaje się korozji. To samo można powiedzieć o takim elemencie, jak listwa kabiny prysznicowej. Tutaj również nie wybierzemy metalu podatnego na działanie wilgoci. Co więc wybrać? Szczególnie polecana jest listwa wykończeniowa do brodzika produkowana ze stali nierdzewnej. Co więcej, bez trudu znajdziemy modele w różnych kolorach (na przykład złotym) i wykończeniach.

Wysokiej jakości listwa do kabiny prysznicowej dostępna jest między innymi na stronie: https://listwy.online/listwy-brodzikowe-prysznicowe/. Znajdziesz tam przeróżne warianty kolorystyczne, które bez problemu dopasujesz do urządzanej łazienki.

Skomentuj