Profesjonalne pranie kanap i narożników metodą ekstrakcyjną

Pranie-tapicerki

Pranie kanap i narożników nie jest specjalnie złożoną czynnością, niemniej jednak, wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu oraz odpowiednio dobranych środków czystości. Tylko w ten sposób można uzyskać w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Niezależnie od wybranej metody czyszczenia, usługa dzieli się na cztery najważniejsze etapy:

1. Przygotowanie – fachowiec przyjedzie na miejsce i oceni stan mebli tapicerowanych. Następnie, dobierze optymalną metodę czyszczenia pod kątem specyfiki materiału. Na etapie przygotowań odsuwa się meble od ściany, a także zabezpiecza okoliczne powierzchnie przed zachlapaniem.

2. Odkurzanie – tapicerka meblowa jest precyzyjnie odkurzana, co pozwala wyeliminować wszelkie zabrudzenia stałe, do których zaliczamy: kurz, okruszki, włosy, sierść zwierząt domowych, piasek. Pozwala to zminimalizować ryzyko mechanicznego uszkodzenia materiału.

3. Czyszczenie tapicerki – na odkurzony materiał nanosi się specjalny środek czyszczący, który dociera do najgłębszych warstwa materiału, wyciągając wszelkie zabrudzenia, które są zmiękczane. Następnie, brud oraz wilgoć są usuwane z pomocą specjalistycznego odkurzacza piorącego lub ekstraktora ciśnieniowego, co skraca czas schnięcia.

4. Usuwanie plam – najbardziej uciążliwe zabrudzenia oraz odbarwienia nie chcą tak łatwo opuścić obicia tapicerowanego. Jeśli po czyszczeniu wciąż widoczne są zabrudzenia, można je usunąć z pomocą odpowiednio dobranych odplamiaczy.

Cała usługa nie zajmuje wiele czasu. Czyszczenie narożników, kanap oraz innych dużych elementów zajmuje do godziny czasu. Bardzo podobnie przebiega również czyszczenie wykładzin podłogowych. Biorąc pod uwagę oszczędność czasu i energii, pranie tapicerki to usługa ciesząca się coraz większym zainteresowaniem.

Specjalistyczne czyszczenie kanapy – ile kosztuje ta usługa w Warszawie?

Firmy czyszczące udostępniają nam orientacyjny cennik usług. Rzeczywiste koszty usługi zależą od dwóch najważniejszych czynników: gabarytów mebli oraz specyfiki materiału. Najmniej zapłacimy za pranie foteli, krzeseł, puf oraz innych, podobnych elementów. Taka usługa to wydatek rzędu 20-80 złotych. Więcej zapłacimy natomiast za czyszczenie narożników, kanap, sof, tapczanów czy łóżek tapicerowanych. Jest to wydatek ok. 100-200 złotych.

Wykwalifikowane firmy czyszczące oferują swoim klientom także pranie wykładzin. To popularna usługa, która może odnowić materiał oraz przywrócić optymalną higienę wnętrza. Tego typu usługa to wydatek rzędu 5-10 złotych za metr kwadratowy. Możemy zatem stwierdzić, że pranie tapicerki w mieście Warszawa nie jest kosztowną inwestycją. Szczególnie, jeśli poznamy wszystkie korzyści.

Zamów profesjonalne pranie kanapy w Warszawie

Fachowe pranie kanapy w Warszawie to najlepsza propozycja dla osób, które pragną zachować swoje meble w doskonałej kondycji. Firmy czyszczące dysponują wiedzą i doświadczeniem, a także sprzętem potrzebnym do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Czyszczenie tapicerki nie tylko usuwa zabrudzenia, ale również eliminuje szkodliwe drobnoustroje i kurz, wywabia nieprzyjemne zapachy, a także konserwuje i zabezpiecza materiał na przyszłość.

W rezultacie, usługa oferuje długotrwałe efekty nie tylko z punktu widzenia estetyki wnętrza, ale również ze względu na wyższy komfort i bezpieczeństwo domowników.

Możemy stwierdzić, że specjalistyczne pranie narożników metodą ekstrakcyjną jest całkowicie bezpieczne i nie stwarza ryzyka uszkodzenia materiału. Wykorzystywane środki czystości nie stwarzają natomiast zagrożenia dla domowników. To kolejny istotny plus, o którym warto wspomnieć. Profesjonalne pranie jest usługą przyjazną dla alergików oraz zwierząt domowych dlatego warto regularnie zamawiać taką usługę.

Skomentuj