Dlaczego warto wybrać panele ogrodzeniowe 3D?

Ogrodzenie panelowe - czy się wyróżnia?

Systemowe ogrodzenie panelowe to szybki i tani sposób na zabezpieczenie działki przed osobami niepowołanymi lub błąkającymi się czy dzikimi zwierzętami. To także podkreślenie nowoczesnego charakteru posesji, szczególnie jeśli się wybierze nowszą jego formę, czyli panele ogrodzeniowe 3D. Dlaczego warto w nie zainwestować? Podpowiadamy.

Czym charakteryzują się panele ogrodzeniowe 3D?

Nowocześniejsza forma ogrodzenia panelowego zawiera panele ogrodzeniowe 3D, które w odróżnieniu od paneli prostych mają atrakcyjne wizualnie trójwymiarowe przetłoczenia w kształcie litery V na całej szerokości, rozmieszczone najczęściej dwa albo trzy razy na wysokości panela. Czasem są obecne jedynie na górze i na dole, a w ogrodzeniach wyższych także na środku. Pomimo że na początku rzuca się w oczy głównie dekoracyjna rola takiego rozwiązania, ozdobne przetłoczenia mają także ważniejszą funkcję usztywniającą cały płot. To właśnie dzięki nim można w panelach 3D zastosować cieńszą grubość drutu, bo około 4 do 5 mm, niż w panelach prostych 2D, które mają przeważnie 6 do 8 mm. Cieńszy drut oznacza lżejszą konstrukcję, a tym samym niższą cenę ze względu na mniejsze zużycie materiału. Poza tym panele ogrodzeniowe odznaczają się większą finezyjnością i doskonale zaprezentują się jako ogrodzenie nowoczesnych minimalistycznych domów. Ich ażurowa delikatna konstrukcja może wtopić się w otoczenie, szczególnie jeśli wybierze się dla niej kolor zielony, który dobrze będzie komponować się z otaczającą roślinnością.

Czemu jeszcze warto wybrać panele ogrodzeniowe 3D?

Oprócz wspomnianych już kilku zalet, takich jak niska cena czy lekka sztywna konstrukcja, jakimi odznaczają się panele ogrodzeniowe 3D, warto wymienić jeszcze inne, nie mniej ważne. Należą do nich:

  • wieloletnia wytrzymałość na korozję,

Zawdzięczają ją temu, że panele ogrodzeniowe 3D wykonuje się z ocynkowanej stali, która często dodatkowo malowana jest proszkowo, dzięki czemu zyskuje nie tylko różnorodne kolory, ale także znacznie większe zabezpieczenie przed korozją, sięgające nawet kilkudziesięciu lat, jak twierdzą specjaliści.

  • możliwość szybkiego montażu i demontażu,

Ta lekka konstrukcja paneli 3D oprócz zalet wizualnych i niskiej ceny może zostać zamontowana nawet w jeden dzień, ponieważ w tym wypadku nie są wymagane fundamenty ciągłe, a jedynie pod samymi słupkami, do których używając obejm, mocuje się panele. Skraca to czas stawiania płotu i obniża koszty, a w razie konieczności przestawienia ogrodzenia można go łatwo zdemontować i postawić na nowo w innym miejscu.

  • uniwersalność zastosowań i ogrom możliwości aranżacyjnych.

Nowoczesne ażurowe panele ogrodzeniowe 3D można stosować nie tylko do grodzenia posesji prywatnych, czy firmowych, ale też do różnych innych celów. Ze względu na to, że dostępne są w rozmaitych rozmiarach, da się z nich budować kojce dla zwierząt, wiaty śmietnikowe, zabezpieczać nimi place zabaw dla dzieci i wiele innych. Wszechstronność zastosowań i tworzenie różnych aranżacji jest możliwe także dzięki temu, że ażurowe panele daje się łatwo przerobić na ogrodzenie pełne, stosując do tego celu maty ogrodzeniowe, czy taśmy, a także obsiewając roślinnością.

Jak widać, panele ogrodzeniowe 3D są nie tylko tanie, ale i trwałe oraz dają wiele możliwości. Ich nowoczesny minimalistyczny design znakomicie wpisuje się w każde otoczenie, a inne liczne zalety tylko potwierdzają zasadność ich wyboru.

Skomentuj