Pamiętajcie o ogrodach!

wyjatkowyprezent

“Pamiętajcie o ogrodach
Przecież stamtąd przyszliście
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście”

Ogród… piękna, pełna zieleni i życia przestrzeń. To właśnie w tym miejscu, według opisu Księgi Rodzaju, został stworzony człowiek. W mitologii w ogrodzie Hesperyd, który był pełen bogactw niedostępnych dla ludzkości,  miały miejsce uroczystości weselne bogów Zeusa i Hery.

W polskiej literaturze ten motyw również ma swoje wielokrotne zastosowanie. Adam Mickiewicz rozpoczyna akcję w epopei narodowej właśnie w ogrodzie Zosi, który stał się na przestrzeni lektury miejscem budowania więzi miłosnych.

W życiu codziennym ogród może pełnić wiele funkcji. Jest to miejsce spożywania posiłków podczas słonecznego dnia, organizowania różnego typu imprez, przyjęć, odskoczni od codzienności i relaksu. Warto zatem dbać o tą zieloną przestrzeń, by spełniała ona wszystkie, potrzebne nam funkcje. Jak to zrobić, by ogród był estetycznie urządzony, a jednocześnie funkcjonalny? W jaki sposób zaczerpnąć wiedzy o planowaniu terenów zielonych?

Wyjątkowa propozycja dla głodnych wiedzy o ogrodnictwie

Wyjątkowy Prezent w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz kursów prowadzonych obecnie online. Wśród nich znajduję się Kurs Projektowania Ogrodów.  To propozycja dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją przestrzeni zielonej bądź chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat ogrodnictwa.

Kurs daje dostęp do platformy e-learningowej, co jest bardzo wygodne dla korzystającego z niego.  We własnym tempie kursant przerabia lekcje w poszczególnych modułach, po czym przystępuje do egzaminu. Ukończenie kursu jest honorowane specjalnym certyfikatem.

Podczas takiej nauki otrzymuję się wiedzę o tym, jak prawidłowo zaplanować i przygotować projekt wymarzonego ogrodu. Tematy, które są poruszane na kursie to m.in. kształtowanie ogrodu, obiekty i elementy występujące w ogrodach, zakładanie ogrodu i początki jego pielęgnacji.

Dzięki takiej specjalistycznej wiedzy możesz bez żadnych problemów wkroczyć w praktykę ogrodnictwa, a otrzymany certyfikat możesz również wykorzystać w życiu zawodowym.

Korzyści płynące z posiadania ogrodu

Ta zielona przestrzeń, którą mamy wokół domu bądź działki przynosi wiele korzyści.  Możemy ją zaaranżować według własnego uznania, posadzić ulubione warzywa i owoce. Ogród może być również przestrzenią do zabawy z dziećmi i przyjaciółmi. Zieleń wokół nas wpływa również na naszą psychikę, pomagając nam się zrelaksować i uspokoić.

Zbliżająca się wiosna przypomina nam o odnawianiu sił, budzeniu się do życia  świata roślin po zimie. Ta pora roku to doskonały czas, by zacząć swoją przygodę z ogrodnictwem albo poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Dzięki temu twój ogród stanie się ulubionym punktem na mapie twojego miejsca zamieszkania.

Skomentuj