Odzież robocza – co będzie potrzebne?

Buty do pracy

Zakup odzieży roboczej jest niezwykle istotny, zatem skupmy się na odpowiednim jej doborze. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracy, dokładnie wskazują odpowiedzialność pracodawcy w zakresie wyposażenia pracowników w odzież roboczą. Wybierając odzież roboczą sprawdźmy, czy jest wystarczająca dla poszczególnych stanowisk.

1. Wybór spodni roboczych

2. Co możemy dobrać do spodni roboczych?

3. Obuwie robocze

Wybór spodni roboczych

Wybierając spodnie robocze dla siebie lub pracownika należy skupić się nad stanowiskiem pracy, w jakich warunkach odbywa się praca, w jakiej temperaturze, oraz z jakimi zagrożeniami związane jest to stanowisko pracy. Jeśli chodzi o ofertę spodni do wyboru mamy spodnie robocze do pasa oraz spodnie robocze ogrodniczki. Spodnie do pasa to klasyczne spodnie, zazwyczaj z dużą ilością kieszeni oraz miejscem do włożenia nakolanników, co się przydaje w pracy w pozycji klęczącej. Ogrodniczki zaś to spodnie z karczkiem z przodu, w którym znajduje się najczęściej kieszonka oraz zintegrowane szelki. Spodnie ogrodniczki dają się bardzo dobrze regulować, kiedy mamy je na sobie. Ogrodniczki również posiadają dużo kieszeni oraz miejsce na nakolanniki. Zarówno ogrodniczki, jak i spodnie do pasa występują w wersji zimowej oraz letniej. Ciekawą ofertę posiada firma Magros BHP, zajmująca się kompleksowym zaopatrzeniem przedsiębiorstw oraz osób indywidualnych, są dystrybutorem marki ARDON. Ofercie spodni można przyjrzeć się bliżej tutaj https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/odziez-robocza/spodnie/spodnie-ogrodniczki/.

Co możemy dobrać do spodni roboczych?

Mając już wybrane spodnie robocze, zastanówmy się nad zakupem odpowiedniej kamizelki lub kurtki. Praca na świeżym powietrzu, szczególnie teraz w okresie zimowym wymaga odpowiedniego ubioru, aby zachować należytą temperaturę ciała. W ofercie Magros BHP znajdziemy kurtki oraz kamizelki ocieplane marki ARDON. Możemy liczyć na wysoką jakość produktów. Kamizelki oraz kurtki również posiadają dużą liczbę kieszeni. Wybierając odzież ochronną zwróćmy uwagę aby materiał z którego została uszyta był materiałem przepuszczalnym. Tyczy się to także koszulek w których trzeba będzie pracować latem.

Obuwie robocze

Nie można zapomnieć o zakupie obuwia, które musi być wygodne i trwałe. Warunki w jakich pracujemy bywają trudne, obuwie musi być dobrej marki oraz jakości, tylko to daje nam gwarancję długiego użytkowania. Zwracajmy uwagę, aby obuwie robocze było lekkie, by nie obciążać i tak już zmęczonego w pracy organizmu.

Lista sklepów z odzieżą roboczą i ochronną jest z pewnością długa. Wybierajmy jednak sklep w którym będziemy kompleksowo obsłużeni a odzież, jaką zakupimy będzie w najwyższej jakości. Kupujmy w sklepach z wieloletnim doświadczeniem, tylko w takich miejscach spotkamy się z pełnym profesjonalizmem.

Tagi:

Ola

Każdą wolną chwilę - bez względu na pogodę, która panuje za oknem - spędzam na świeżym powietrzu. Prace w ogrodzie to moja największa pasja. Wyciągam pomocną dłoń w kierunku poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące ogrodnictwa. Możesz na mnie liczyć!

Blog Comments

Odzież robocza zwłaszcza we własnym ogrodzie jest bardzo bagatelizowana. Niestety wypadki i tu się zdążają i nie rzadko.

Skomentuj