Niezbędne narzędzia do pielęgnacji ogrodu

Niezbędne narzędzia do pielęgnacji ogrodu

Każdemu marzy się posiadanie ładnego ogrodu, ale wymaga to jednak sporego nakładu pracy. Rośliny łącznie z trawnikiem muszą być odpowiednio pielęgnowane. Bez tego ogród szybko straci pierwotne piękno. Zaniedbany z pewnością nie będzie ładnie się prezentował. W ogrodzie niezbędne są przeróżne narzędzia i urządzenia. Usprawniają i ułatwiają one prace ogrodowe. Sprawdź, które urządzenie będzie idealne dla Ciebie. 

Jak dbać o swój ogród? Co będzie potrzebne? 

Trawnik w ogrodzie nie będzie sam z siebie pięknie zielony, równo przystrzyżony. Konieczne jest pielęgnowanie go, co wymaga poświęcenia czasu i energii. Można oczywiście ułatwić sobie znacząco prace ogrodowe, inwestując w konkretne sprzęty i narzędzia. Podstawowymi sprzętami do koszenia trawy są kosiarki. Do dyspozycji mamy też bardzo praktyczne podkaszarki. Przy zakupie kosiarki należy mieć na uwadze przede wszystkim napęd i moc silnika. Do wyboru mamy ciche i ekologiczne kosiarki ekologiczne, które idealnie nadają się do niedużych ogrodów. Dalej są modele spalinowe, które poradzą sobie przy każdej powierzchni, ale są głośne, wymagają uzupełniania zbiornika paliwem. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem okazują się być kosiarki akumulatorowe. Do pielęgnacji trawnika przyda się też aerator, wertykulator, walec i szpadel okrągły. Do przycinania brzegów trawnika świetnie nadają się nóżce ręczne albo akumulatorowe. 

Do cięcia sadu i zieleni dekoracyjnej przydadzą się pilarki, piły, nożyce do żywopłotu i rozdrabniacz. Przy pomocy piły możliwe jest usunięcie grubszych gałęzi i konarów. Z kolei do ścinania drzew na działce, przygotowywania drewna na opał i karczowania sadu idealne są pilarki łańcuchowe. Do formowania żywopłotu wystarczą przeznaczone do tego nożyce. Narzędziami do utrzymania porządku w ogrodzie są zamiatarka, odśnieżarka, odkurzacz ogrodowy, szufla, kosa. Do przygotowania podłoża i sadzenia przyda się glebogryzarka, grabie i łopatki do sadzenia. Z kolei do ochrony roślin niezbędne okazują się być takie akcesoria jak opryskiwacz, odstraszacze, gracka do pielenia. Do podlewania ogrodu potrzebne będą konewki, wąż ogrodowy, zraszacz. Można też zdecydować się na automatyczny system podlewania. Nie można zapomnieć o narzędziach do transportu w postaci taczki z jednym lub dwoma kołami oraz małego dwukołowego wózka. Każde z wymienionych urządzeń znacząco ułatwia pracę w ogrodzie, dlatego warto w nie zainwestować. Ogród jest miejscem, nad które trzeba poświęcić sporo czasu, natomiast efekt wynagrodzi wszelkie trudy. 

Tagi:
Blog Comments

W tym czasie w ogrodzie jest naprawdę sporo pracy, u nas teraz etap plewienia i wysadzania dyni i pomidorów.

Skomentuj