Modne sposoby na wyeksponowanie roślin doniczkowych

Modne sposoby na wyeksponowanie roślin doniczkowych

Dom pełen roślin staje się niezwykle przytulnym miejscem, które dodatkowo pozytywnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Dużą ilość zieleni warto jednak odpowiednio wyeksponować, aby stanowiła ona również modny element wystroju wnętrza.

Naturalna zieleń w aranżacji wnętrz

Nawet jedna roślina sprawia, że wnętrze zyskuje przyjazny charakter. Dotyczy to nie tylko aspektów wizualnych, ale również niesie za sobą korzyści zdrowotne. Niektóre gatunki roślin szczególnie dobrze oddziałują na nasz organizm – dzieje się to za sprawą ich zdolności oczyszczania powietrza. Te argumenty w zupełności wystarczają, aby do posiadania żywej zieleni przekonać do siebie mnóstwo osób. Niezależnie jednak od ich ilości w domu, warto odpowiednio je wyeksponować. Chociaż tradycją stało się już ustawianie roślin na parapecie, warto wziąć pod uwagę także inne, modne rozwiązania, które dodatkowo ozdobią twoje cztery kąty. Co sprawdzi się doskonale w każdym pomieszczeniu?

Stojaki na kwiaty metalowe

Metalowe kwietniki w stylu industrialnym to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej aranżacji. Wyjątkowo dobrze komponują się z nowoczesnym wnętrzem w stylu loft, skandynawskim oraz pełnym naturalnych akcentów boho. Stojaki na kwiaty metalowe posiadają minimalistyczną formę, dzięki czemu podkreślają naturalne piękno nawet mniej ozdobnych roślin. Wysokie kwietniki metalowe będą także idealnym miejscem dla roślin o długich pnączach, dzięki czemu będą mogły się dalej swobodnie rozrastać. Stojak na kwiaty metalowy, ze względu na trwały materiał, posłuży ci przez długi czas, nadając pomieszczeniu wyjątkowego stylu.

Duże donice

Chociaż doniczki to klasyka, jeśli chodzi o przechowywanie roślin, obecnie na topie są te znacznie większych rozmiarów. Duże, gliniane donice, najlepiej w naturalnym kolorze terakoty, warto ustawiać na podłodze. Umieszczając kilka donic w różnych rozmiarach i odcieniach obok siebie, stworzysz niezwykle modną kompozycję. Miłośnicy artystycznego designu oraz stylu vintage szczególnie docenią też urok szkliwionych doniczek wykonanych z kamionki. Jest to sposób na wyeksponowanie zwłaszcza dużych i egzotycznych roślin, takich jak modne w ostatnim czasie monstery lub okazałe kaktusy.

Wiszące kwietniki

Jeżeli twoja przestrzeń jest na tyle ograniczona, że nie zmieści się w niej żadna donica ani metalowy stojak, możesz zdecydować się na inne i równie modne rozwiązanie, czyli wiszący kwietnik. Możesz umieścić w nim dowolne rośliny doniczkowe, na które w danym pomieszczeniu nie masz miejsca. Stylowe kwietniki wiszące wykonane z metalu prezentują się nowocześnie i doskonale sprawdzą się nie tylko w reprezentacyjnym salonie, ale też kuchni, a nawet w łazience, efektownie prezentując wszelkie walory roślin, które będą w nich zaprezentowane.

Skomentuj