Lazury Remmers – zastosowanie i rodzaje

Lazury do drewna

Lazury do drewna to produkty, które pomagają chronić drewno przed szkodliwym wpływem środowiska. Dodatkowo zabezpieczają drewno przed biodegradacjami, brudem i naprężeniami mechanicznymi. Jest to także środek dekoracyjny o właściwościach antyseptycznych chroniący materiał przed gniciem. Wiodącym producentem na rynku jest firma Remmers, jej produkty wydłużają żywotność produktów drewnianych. Po nałożeniu kompozycji na powierzchnię nie pozostaje żaden film, co pomaga zachować naturalną fakturę drzewa. Lazury Remmers zapewniają podwyższoną ochronę drewna przed promieniowaniem ultrafioletowym. Takie produkty można stosować do obróbki powierzchniowej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Lazury Remmers – zastosowanie

Drewno jest popularnym materiałem do budowy domów, nie tylko ze względu na cenę, ale także ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Wymaga jednak specjalnego traktowania, aby chronić go przed wilgocią (może pojawić się pleśń i zaczyna gnić) i promieniowaniem ultrafioletowym (pęknięcia drewna). Aby uniknąć takich problemów, materiał powinien być zabezpieczony wysokiej jakości produktem takim jak lazury Remmers.

Wybierając to narzędzie, należy wziąć pod uwagę charakter powierzchni oraz warunki, w jakich będzie się znajdować drewno. Lazur nie tylko ochroni materiał, ale także zachowa naturalną fakturę drewna. Lazury do drewna służą do ochrony wyrobów drewnianych przed czynnikami zewnętrznymi działającymi na materiał, można go również kupić, aby nadać drewnu pożądany odcień i aksamitną powierzchnię.

Lazury Remmers do stosowania na zewnątrz chronią drewno przed biodegradacją a także pełni rolę dekoracyjną. W przypadku tego produktu dodatkowy środek antyseptyczny nie jest potrzebny, ponieważ zawiera biocydy (chemikalia przeznaczone do zwalczania szkodliwych organizmów). Lazury chronią także przed kurzem i brudem, nadają drewnu odporność na ścieranie. Można użyć produktu do dowolnego gatunku drewna.

Lazury Remmers

Lazury Remmers – zakres wykorzystania

  • Lazury cienkowarstwowe stosuje się na elewacje domów, ogrodzenia, altany, tarasy, meble ogrodowe itp.
  • Lazury grubowarstwowe przeznaczone są do stosowana na drzwi zewnętrzne, otwory okienne itp.
  • Lazury średniowarstwowe nadają się do powierzchni podatnych na niewielkie odkształcenia – okiennice, ramy.

Lazury Remmers do drewna wykonywane są na bazie wody lub rozpuszczalników. Przed ich zastosowaniem nie są konieczne dodatkowe zabezpieczenie powierzchni środkiem ochronnym.

Lazury Remmers – rodzaje

W ofercie firmy Remmers istnieje kilka rodzajów lazurów. Różnią się między sobą składem i właściwościami:

  • Produkt na bazie rozpuszczalników, który niezawodnie chroni drewno przed promieniowaniem ultrafioletowym i innymi czynnikami środowiskowymi.
  • Największą siłę penetracji mają lazury na bazie wody. Są bezwonne, dzięki czemu można je stosować w pomieszczeniach.
  • Powłoka zawierająca wosk i olej lniany zapewnia ochronę powierzchni przed grzybami, a także korzystnie wpływa na jej wygląd. Nadaje drewnu matowy wygląd, podkreślając jednocześnie jego fakturę.

Lazury ochronne do drewna mogą zapewniają ochronę przed próchnicą, sinizną i owadami.

Oleje do drewna

Różnice między lazurą do użytku zewnętrznego i wewnętrznego

  • Główna różnica polega na składzie. Lazury do wnętrz są na bazie wody, całkowicie bezpieczne dla ludzi. Powłoka ta służy do ochrony ram okiennych, drzwi, podłóg drewnianych, balustrad, schodów, a nawet mebli.
  • Lazur do użytku na zewnątrz zawiera rozpuszczalniki, żywice alkidowe, różne oleje. Najczęściej stosowany, jako wykończeniowa powłoka dekoracyjna. Powłoka stworzona przy jego pomocy nie traci swoich właściwości przez ćwierć wieku.

Impregnat zabezpieczający drewno przed wilgocią w postaci lazury jest łatwy w użyciu, odporny na środki czyszczące i lekkie chemikalia. Jedną z ważnych cech lazurów Remmers jest łatwość odnawiania oraz paroprzepuszczalność. W pierwszym roku po zamontowaniu konstrukcji drewnianej drewno dostosowuje się do mikroklimatu zewnętrznego, zmienia swój kształt, rozszerza się i kurczy, na powierzchni powłoki mogą tworzyć się drobne pęknięcia, zwykle niezbyt widoczne dla oka. W związku z tym rok po pierwszym malowaniu wszystkie elementy drewniane należy ponownie pokryć niezbędną lazurową powłoką Remmers.

Więcej informacji na temat olejów i lazur do drewna znajdziecie na stronie naszego Partnera: Timber Market. Zapraszamy.

Skomentuj