Lampy solarne – ekonomiczne i efektowne oświetlenie wokół domu

Lampy solarne

Lampy solarne są wybierane najczęściej przez tych, którzy chcą niewielkim kosztem oświetlić teren wokół swojej posesji, jednocześnie dbając o środowisko.

Jak działają lampy solarne?

Solarne oświetlenie do działania nie potrzebuje prądu z sieci. Wyposażone jest zamiast tego w specjalne panele słoneczne, akumulujące energię ze słońca. Wewnątrz lampy solarnej zamontowany jest akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy gromadzący w sobie energię i przesyłający ją dalej do układu, który emituje światło.

Gdy korzystamy z takiego odnawialnego źródła energii, zwolnieni jesteśmy z przymusu doprowadzania kabli zasilających czy też zużywania prądu.

Gdzie najlepiej umieszczać lampy solarne?

Powinniśmy umieszczać je w miejscach z najlepszym dostępem do promieni słonecznych, tak aby akumulator wmontowany w lampę mógł w pełni się naładować. Panel słoneczny nie powinien być przysłonięty ani zacieniony.

Na lampę solarną nie powinno tez padać inne źródło światła (na przykład z latarni czy sąsiedniej lampki).

Lampy solarne a zachmurzone niebo

W pochmurną pogodę lampki solarne będą działać, ale intensywność świecenia będzie słabsza z powodu mniejszego naładowania akumulatorów. Poza tym należy pamiętać, że akumulator ma określoną wydajność i po około 12 miesiącach warto wymienić go na nowy.

Rodzaje lamp solarnych

Pośród całego asortymentu oświetlenia solarnego, wyróżniamy przede wszystkim:

  • słupki i reflektory solarne LED
  • kinkiety solarne LED
  • latarnie LED
  • łańcuchy LED
  • ogrodowe ozdoby solarne LED.

Świetnej jakości lampy solarne, szwedzkiej produkcji znajdziesz tutaj: https://amled.pl/lampy-solarne.

Rola i wykorzystanie oświetlenia solarnego

W pierwszej kolejności lampy solarne mają rozpraszać mrok i oświetlać te przestrzenie naszej posesji, których z różnych względów nie oświetlimy tradycyjnymi lampami.

Dodatkowo taki rodzaj oświetlenia ma sprawić, że spędzanie czasu w naszym ogrodzie po zmroku będzie przyjemne i bezpieczne.

Często dekoracyjne lampy solarne przybierają wiele ciekawych, oryginalnych kształtów, na przykład kwiatów, zwierząt, ciekawych geometrycznych form.

Lampami solarnymi oświetlić możemy ogrodowe alejki, klomby, taras, ściany domu, schody, wejścia, bramy i różne inne kluczowe dla nas miejsca. Solarne lampy ledowe mogą również stanowić samodzielną ozdobną kompozycję, co świetnie sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych przydomowych przestrzeniach.

Lampy solarne LED jest też chętnie stosowane między innymi w lokalach gastronomicznych, które posiadają ogródki. Ozdobione świecącym łańcuchem solarnym korony drzew czy girlandy zawieszone nad stolikami tworzą niespotykany klimat i z daleka przyciągają uwagę przechodniów i turystów.

Tagi:
Skomentuj