Kwietniowe prace w ogrodzie

kwietniowe prace w ogrodzie

Zastał nas kolejny miesiąc! W kwietniu możemy cieszyć się już piękną wiosną, słońcem i cudowną pogodą! To doskonały czas, aby w końcu spędzać go w ogrodzie. Jednak zanim do tego przystąpimy, musimy troszkę popracować! Czekają nas małe kwietniowe prace w ogrodzie, aby móc w pełni rozkoszować się jego pięknem 🙂

Kwietniowe prace w ogrodzie


Wiosenne nawożenie

Niezależnie od tego, czy stosujesz nawozy naturalne, czy mineralne, warto rozplanować kalendarz dokarmiania roślin w ogrodzie. Do użyźniania gleby możemy zastosować nawozy długo działające albo ogólnodostępne na rynku. W kwietniu warto skupić się na nawożeniu trawników, krzewów ozdobnych oraz róż. Jeżeli jesteś zwolennikiem nawozów naturalnych, kwiecień jest na to najlepszym miesiącem!

Rośliny jednoroczne

W kwietniu dobrze jest już na stałe wysiać rośliny jednoroczne. Nie zapomnij o tym, że wysiać je należy w uprzednio odpowiednio przygotowaną glebę! To doskonały miesiąc na sadzenie m.in. aksamitków, groszku pachnącego czy czarnuszki.

Krzewy

Początek wiosny to najlepszy czas na zaopiekowanie się krzewami. Zatem jeżeli tylko posiadasz je w swoim ogrodzie, nie zapomnij odpowiednio o nie zadbać! Podetnij krzewy owocowe, podetnij żywopłoty oraz róże.

Sadzenie warzyw

Nastał również czas na to, aby w ogrodzie pojawiły się pierwsze warzywa! Na pewno wielu z nas na to czekało 🙂 Możesz już rozsiać wczesną kapustę, kalafior, kalarepę, brokuły, a także sałatę, rzodkiewkę, szpinak oraz marchew.

Rabaty

Kwiecień to również dobry miesiąc na odmłodzenie naszych rabat bylinowych. Dobrze jest także przesadzić te rabaty, które kwitną latem i jesienią. Najczęściej rozmnaża się byliny dzieląc ich kępy. Byliny o silnie rozwiniętym systemie korzeniowym, jak tawułki, liliowiec, funkia, płomyk wiechowaty, rudbekia, pluskwica, juka, nawłoć, będziemy musieli podzielić ostrym szpadlem.

Troszkę kwietniowej pracy przed nami, ale przy cudownej pogodzie to sama przyjemność, prawda? 🙂

Tagi:
Skomentuj