Kwiecień w ogrodzie

kwietniowe prace w ogrodzie

Zastał nas kolejny miesiąc! W kwietniu możemy cieszyć się już piękną wiosną, słońcem i cudowną pogodą! To doskonały czas, aby w końcu spędzać go w ogrodzie. Jednak zanim do tego przystąpimy, musimy troszkę popracować! Czekają nas małe kwietniowe prace w ogrodzie, aby móc w pełni rozkoszować się jego pięknem! Kwiecień w ogrodzie – to musimy zrobić!

Kwiecień w ogrodzie


Wiosenne nawożenie

Niezależnie od tego, czy stosujesz nawozy naturalne czy mineralne – warto rozplanować kalendarz dokarmiania roślin w ogrodzie. Do użyźniania gleby możemy zastosować nawozy ogólnodostępne na rynku, najlepiej te długo działające. W kwietniu warto skupić się na nawożeniu trawników, krzewów ozdobnych oraz róż. Jeżeli jesteś zwolennikiem nawozów naturalnych, kwiecień jest na to najlepszym miesiącem!

Kwiecień w ogrodzie – siejemy rośliny jednoroczne

W kwietniu dobrze jest już na stałe wysiać rośliny jednoroczne. Nie zapomnij o tym, że wysiać je należy w uprzednio odpowiednio przygotowaną glebę! To doskonały miesiąc na sadzenie m.in. aksamitków, groszku pachnącego czy czarnuszki.

Krzewy

Początek wiosny to najlepszy czas na zaopiekowanie się krzewami. Zatem jeżeli tylko posiadasz je w swoim ogrodzie, nie zapomnij odpowiednio o nie zadbać! Podetnij krzewy owocowe, podetnij żywopłoty oraz róże.

Sadzenie warzyw

Nastał również czas na to, aby w ogrodzie pojawiły się pierwsze warzywa! Na pewno wielu z nas na to czekało 🙂 Kwietniowe prace w ogrodzie to rozsianie wczesnej kapusty, kalafiora, kalarepy, brokuła, a także sałaty, rzodkiewki, szpinaku oraz marchwi.

Rabaty

Kwiecień to również dobry miesiąc na odmłodzenie naszych rabat bylinowych. Dobrze jest także przesadzić te rabaty, które kwitną latem i jesienią. Najczęściej rozmnaża się byliny dzieląc je na kępy. Byliny o silnie rozwiniętym systemie korzeniowym, jak tawułki, liliowiec, funkia, płomyk wiechowaty, rudbekia, pluskwica, juka, nawłoć będziemy musieli podzielić ostrym szpadlem.

Kwietniowe prace w ogrodzie przed nami, ale przy cudownej pogodzie to sama przyjemność, prawda? 

Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu – jakie prace należy wykonać w ogrodzie w maju

Tagi:
Skomentuj