Czy kwiaty online staną się nowym trendem prezentowania?

Czy kwiaty online staną się nowym trendem prezentowania?

Pomysł na prezent to nie lada wyzwanie. “Co kupić przyjaciółce na urodziny?”, “Co spodoba się mojemu chłopakowi?”, “Co kupić dziewczynie pod choinkę”? Te i inne pytania chodzą po naszych głowach, gdy zamierzamy podarować udany prezent na wyjątkową okazję. Biorąc pod uwagę, że według danych Forbes z 2015 roku aż 4 na 10 ze wszystkich otrzymanych prezentów pod choinką jest nietrafionych, należy zastanowić się, czy nie lepiej postawić na konwencję, na przykład na bukiet kwiatów. I tu nasuwa się pytanie: Czy klasyczne bukiety kwiatów jako kwiaty online staną się nowym trendem prezentowania?

Rynek e-commerce w Polsce

Rynek e-commerce w Polsce

Według raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2016” 48% polskich internautów kupuje przez internet. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w sieci, a prognozy wskazują, że rynek e-commerce ma wzrosnąć w tym roku o prawie 9 mld złotych. Z tych danych wynika, że najczęściej kupowaną kategorią produktów przez polskich e-konsumentów jest odzież i akcesoria, a na którym miejscu znajdują się kwiaty? Hiszpańska prasa w ekonomicznym El Pais stwierdza, że rynek kwiatów cieszy się dużą  popularnością w Europie i na świecie. Zastanówmy się dlaczego.

Poczta kwiatowa z dostawą do domu

Poczta kwiatowa z dostawą do domu

Poczta kwiatowa z dostawą do domu to łatwy i elegancki sposób na prezent, w szczególności, gdy sami nie możemy pojawić się na okoliczności. Pachnące, świeże kwiaty dostarczone przez kuriera sprawiają niebywałą radość odbiorcy. Wyobraź sobie, że wyjechałeś na delegację z pracy lub jesteś na długo oczekiwanych wakacjach, akurat, podczas gdy Twoi rodzice obchodzą rocznicę ślubu lub ktoś z rodzeństwa świętuje urodziny. Jesteś daleko, zajęty i zaangażowany w swoje sprawy i nagle przychodzi ta myśl “Ten ważny dzień jest już jutro, a ja nie mogę być w domu”. Jest to idealny moment, aby odwiedzić kwiaciarnię internetową i wysłać kwiaty z serdecznymi życzeniami do domu!  Zakupy przez internet ułatwiają nam codzienność, pomagają pamiętać o najbliższych, oszczędzać przy tym czas, a co najważniejsze, kompozycje kwiatowe pasują na każdą okazję i zawsze wywołują uśmiech na twarzy odbiorcy.

Jakie kwiaty wysłać przez internet?

Jakie kwiaty wysłać przez internet?

Kwiaciarnia internetowa FloraQueen opisuje na swoim blogu, jakie kwiaty należy wybrać w zależności od obchodzonej okazji. Na Walentynki i Święta Bożego Narodzenia największą popularnością cieszą się czerwone róże i inne podobne kompozycje kwiatowe w tym kolorze. Z okazji Dnia Matki najczęściej prezentowanymi kwiatami są bukiety w odcieniach różu, na Dzień Babci i Dziadka są to zazwyczaj kolorowe bukiety mieszane z gerber, lilii, róż, eustom i frezji, a na Dzień Kobiet kwiaty w kolorze fioletowym lub klasyczne czerwone róże.

Twoim zdaniem kwiaty przez internet mogą stać się nowym trendem prezentowania? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach!

Blog Comments

To na pewno ma przyszłość! Możliwość zamówienia kwiatów online to dobra opcja, kiedy chcemy komuś zrobić niespodziankę, pokazać, że o kimś myślimy. Jeśli zamawiane bukiety rzeczywiście wyglądają tak, jak te na zdjęciach to jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych kwiaciarni.

Kiedyś było nie do pomyślenia wysyłanie roślin czy kwiatów. Teraz jest to codzienność. Zamówione rośliny docierają nawet na drugi dzień i w stanie jakbyśmy je sami przywieźli ze sklepu.

Jakoś tak mam do tego mieszane uczucia, bo jednak jak samemu się kupi i wybierze to jest jakiś wysiłek włożony. Jak się zamówi przez internet to wystarczy kliknąć enter, tak bezpłciowo jak dla mnie.

Skomentuj