Kwiaty odstraszające komary – zobacz co musisz posiać

Kwiaty odstraszające komary, jakie rośliny odstraszają komary

Rośliny są pożyteczne pod wieloma względami, warto wiedzieć, że istnieją także kwiaty odstraszające komary. Ich właściwości znane są od lat i wykorzystywane jako skuteczna ochrona przed owadami. Uprawiając w domu rośliny których nie lubią komary zyskuje się spokojne letnie wieczory, bez uciążliwego bzyczenia. Jakie rośliny ogrodowe odstraszające komary warto kupić, aby w końcu pozbyć się komarów na dobre?

Rośliny ogrodowe odstraszające komary – spokojny wieczór w ogródku

Latem uwielbiamy spędzać czas w ogródku. Zdarza się jednak, że duża ilość komarów skutecznie uprzykrza wieczorny relaks w ogrodzie. Kwiaty odstraszające komary warto sadzić nieopodal kącików wypoczynkowych. Dzięki temu miejsce to będzie wolne od latających krwiopijców, co umożliwi wspólne spędzanie czasu na łonie natury bez oparów chemicznych środków owadobójczych.

Natura ma wielką moc. Nie powinno więc dziwić, że kwiaty odstraszające komary, które możemy posadzić we własnym ogródku są bardzo skuteczne w walce z owadami. Rośliny ogrodowe odstraszające komary pełnią wiele zadań. Istnieje zdecydowanie więcej niż jeden powód, aby je posiadać u siebie.

 1. stanowią naturalną ozdobę,
 2. przyjemnie pachną,
 3. skutecznie odstraszają komary,
 4. wiele z nich działa także na inne owady,
 5. w przypadku ziół – zasilają także domową spiżarnię.

To kilka z powodów, dla których warto posiać w ogrodzie rośliny których nie lubią komary. Bez wątpienia w skuteczny sposób pomagają w walce z komarami.

Kwiaty odstraszające komary - zobacz popularne rośliny, których nie lubią komary!

Kwiaty odstraszające komary – wybierz chociaż jeden

Wiedza o tym jakie rośliny odstraszają komary jest niesłychanie przydatna. Okazuje się, że odstraszająco na owady działa wiele kwiatów i roślin, które są bardzo popularne i chętnie uprawiane w domach, w ogrodach i na balkonach. Warto znać je wszystkie i posiać u siebie choć kilka gatunków chroniących przed uciążliwym bzyczeniem i ukąszeniami.

W zależności od tego, czy chcemy pozbyć się komarów z ogrodu, balkonu, czy mieszkania można wybrać odpowiednie rośliny których nie lubią komary. Kwiaty odstraszające komary to przede wszystkim:

Sprawdź jakie kwiaty warto zasadzić na balkonie: https://poradnik-ogrodniczy.pl/jakie-kwiaty-na-balkon/

Komarzyca – najlepsze rośliny ogrodowe odstraszające komary

Jak sama nazwa wskazuje komarzyca ma wiele wspólnego z komarami. To bez wątpienia najlepiej znane rośliny których nie lubią komary. Zazwyczaj uprawia się ją na balkonie. Posiada ozdobne liście w kolorach zielonym, białym i zielono-czerwonym. Kiedy kwitnie posiada kwiaty odstraszające komary.

Dla człowieka zapach komarzycy jest praktycznie niewyczuwalny, choć przypomina nieco olejek kamforowy. Zapach czuć wyraźnie, kiedy zerwany liść rozetrze się w dłoni. Dobry czas na sianie nasion komarzycy to druga połowa maja. Warto pamiętać, aby odizolować nieco komarzycę od innych roślin. To rośliny których nie lubią komary, ale także rośliny, które nie lubią sąsiedztwa innych roślin.

Jakie rośliny odstraszają komary? Zobacz rośliny ogrodowe odstraszające komary.

Pelargonia – popularne rośliny, których nie lubią komary

Zastanawiając się jakie rośliny odstraszają komary rzadko przychodzi nam na myśl powszechna na balkonach pelargonia. Zdecydowanie warto docenić tę roślinę. Odstrasza bowiem nie tylko komary, ale i muchy. Pelargonie są łatwe w uprawie i bardzo efektowne. Warto znać ich dodatkową zaletę i pamiętać, że są to kwiaty odstraszające komary.

Pelargonie to rośliny których nie lubią komary dzieje się tak dzięki olejkom eterycznym zawartych w liściach – posiadają one świeży, nieco cytrynowy zapach. Działanie odstraszające dla insektów posiadają wszystkie gatunki pelargonii – uprawiana na balkonie pelargonia pnąca, jak i stale obecna na parapetach naszych babć anginka.

Katalpa – skuteczne rośliny ogrodowe odstraszające komary

Kwiaty odstraszające komary, które łatwiej uprawiać w ogrodzie niż w domu to zdecydowanie Katalpa. Krzew ten może osiągnąć wysokość nawet 12 metrów. Posiada ozdobne liście w kształcie serc oraz ozdobne kwiatostany. To zdecydowanie rośliny ogrodowe odstraszające komary. Aby ich działanie było skuteczne należy zapewnić katalpie słoneczne stanowisko.

Rośłiny, których nie lubią komary - sprawdź!

Ziołowy ogródek – rośliny których nie lubią komary

Chcąc walczyć z komarami warto posiadać w ogrodzie nie tylko kwiaty odstraszające komary ale także i zioła. Bez wątpienia zajmują one ważne miejsce wśród naturalnych metod odstraszania komarów. Zadając sobie pytanie jakie zioła i jakie rośliny odstraszają komary koniecznie trzeba wymienić:

 • miętę pieprzową,
 • bazylię,
 • rozmaryn,
 • koper włoski,
 • melisę
 • i inne.

Zioła zawdzięczają swój aromat olejkom eterycznym, które odstraszają owady. Ich działanie jest bardzo skuteczne, dodatkowo zioła są łatwo dostępne i nie wymagają ogrodniczych zdolności. Warto sadzić zioła na balkonie, a także w ogrodzie czy na kuchennym parapecie. Ziołowy ogródek przyda się w każdym domu, a fakt, że są to rośliny których nie lubią komary jest bez wątpienia dodatkową zaletą.

Posiadając kwiaty odstraszające komary, te latające insekty nie będą częstym gościem w naszym domu ani ogrodzie. Ich nieobecność ucieszy wszystkich domowników, nie wyobrażam sobie, aby ktoś za nimi tęsknił. Warto posiadać takie rośliny – to naturalna i skuteczna metoda aby na dobre pozbyć się komarów.

 

Tagi:
Blog Comments

Super, na pewno posieje je u siebie. Może mnie przestaną gryźć……

Skomentuj