Domowe kwiaty dla zapracowanych

kwiaty domowe dla zapracowanych

Uwielbiasz rośliny i marzysz o bogatej kolekcji kwiatów w domu, ale nie masz czasu, by zbyt wiele poświęcać na ich pielęgnację? Nie musisz wcale rezygnować z otaczania się nimi! Wybierz po prostu takie, które niemalże nie wymagają opieki. Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepszego według nas domowe kwiaty dla zapracowanych

Kwiaty dla zapracowanych – sukulenty

To kwiaty najczęściej polecane dla zapominalskich. Są bardzo proste w domowej uprawie. Należy im zapewnić sporo światła i najlepiej ustawić na parapecie lub gdzieś w pobliżu okna. Sukulenty należy podlewać minimalnie – tak, aby podłoże nie było nawet mokre. Latem wystarczy je podlewać 1-2 razy w tygodniu, zaś zimą wystarczy 1-2 razy w miesiącu.

  • aloes zwyczajny
  • eszeweria
  • patyczak
  • żywe kamienie
  • sansewieria
  • grubosz – drzewko szczęścia

Sukulenty - kwiaty domowe dla zapracowanych

Kaktusy

Chyba każdy z nas wie, że kaktus domowy nie jest wymagającą rośliną. Niewiele mu potrzeba. Jedyne, co powinieneś mu zapewnić, to dostęp do promieni słonecznych i odrobina wody. Podlewa się je dosyć obficie, ale rzadko. Pamiętaj, aby przed kolejnym podlaniem poczekać, aż podłoże całkowicie przeschnie. W przypadku kaktusów nic się nie stanie, jeśli zapomnisz o podlewaniu kwiatów podczas urlopu

Kaktusy - jak podlewać

Ziemiokulkas

Jest to roślina, która prezentuje się dość elegancko, dlatego poza domem można ją często spotkać w kawiarniach, restauracjach czy też biurach. Nie ma ona szczególnych wymagań co do wilgotności powietrza, dlatego może znajdować się w dowolnym pomieszczeniu. Najlepiej podlewać ją raz na dwa tygodnie, jednak w razie przeróżnych sytuacji, jest w stanie poradzić sobie bez wody nawet dłużej.

Kwiaty domowe dla zapracowanych – nolina

Jest to długowieczna roślina doniczkowa, której niestraszne przeróżne warunki mieszkaniowe oraz zaniedbanie. Nawet wiosną i latem niewiele się ją podlewa i zawsze trzeba pamiętać o tym, by podłoże wcześniej wyschło. Zimą w ogóle podlewanie należy ograniczyć do minimum. Doskonale znosi temperaturę pokojową, która najlepiej jej sprzyja.

Zielistka Sternbergera

Jeśli największą zmorą jest dla Ciebie przesadzanie lub nawożenie kwiatów i nie chcesz na to marnować czasu, ta roślina będzie idealna. Zielistka akceptuje zwykłą uniwersalną ziemię i jest w stanie w niej rosnąć nawet kilka lat. Nie musisz jej przesadzać ani nawozić. Wystarczy podlewać.

Jak widzisz, wcale nie musisz rezygnować z otaczania się dużą ilością roślin z powodu braku czasu na ich pielęgnację! Po prostu wybierz takie okazy, które nie wymagają dużej troski. Możesz cieszyć się pięknymi roślinami bez konieczności ich przesadzania, nawożenia oraz częstego podlewania.

Tagi:
Blog Comments

jeżeli piszecie o jakiś roślinach,to fajnie by było żeby pod nazwa był chociaz link do grafiki. Nie każdy wie, o jakkiej roslince piszecie,jak ona wygląda:(

Dziękujemy za sugestie – postaramy się następnym razem dać odesłania do fotografii.

Skomentuj