Jak dobrać automatykę i bramę idealną do wymiarów działki?

Podczas wyboru bramy kierujemy się kształtem i wielkością działki. Chcemy, aby brama działała bezawaryjnie i sprawdzała się przez długie lata. Kluczowy jest wybór napędu i dopasowanie go do rodzaju bramy.

Jaka brama na małą działkę?

Częstym problemem w nowym budownictwie osiedlowym są wąskie i małe działki. To generuje utrudniony ruch samochodów i wjazdu na posesję. Bywa, że w miastach budynki są postawione obok siebie bardzo ciasno a droga wokół jest zablokowana zaparkowanymi na jej skraju pojazdami. Można jednak temu zaradzić, ponieważ istnieją modele bram wjazdowych, które zadowolą osoby borykające się z problemem wąskich wjazdów i małych działek.

Popularna brama skrzydłowa

Powszechnie znanym i chętnie wybieranym rodzajem bramy jest brama skrzydłowa. Bardzo często podjazdy do garażu są wąskie a droga przed naszą posesją ciasna. Brama skrzydłowa otwiera się wewnątrz naszego podjazdu i nie blokuje drogi. Jeśli podjazd jest długi, wystarczy dokładnie obliczyć odległość od otwartych skrzydeł bramy do samochodu, który wjechał na posesję. To bardzo ważne, aby skrzydła bramy mogły swobodnie się zamykać.

Napędy do bram skrzydłowych w sklepie bonmario.com

 

Brama przesuwna i zapas miejsca

W przypadku, gdy podjazd nie pozwoli na zamontowanie bramy skrzydłowej przez brak miejsca, dobrym rozwiązaniem będzie brama przesuwna. Tego rodzaju brama podczas otwierania przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. Takie bramy mogą poruszać się po szynach lub nad ziemią. Bardzo ważne jest zachowanie przeciwwagi dla bramy. Powinna ona wynosić ok. 1/3 długości bramy. Aby brama przesuwna prawidłowo działała, należy dobrać do niej napęd do bramy (https://bonmario.com/napedy-do-bram/napedy-do-bram-przesuwnych.html).

Brama szynowa na wąski podjazd

Alternatywą dla bramy przesuwnej są bramy szynowe. One z kolei muszą mieć szynę osadzoną w fundamencie. Brama będzie się po tej szynie przesuwać a tor jej poruszania się jest równoległy do otworu bramowego.

Skomentuj