Domek dla każdego ogrodu

Domek dla każdego ogrodu

Wypoczynek w gronie najbliższych we własnym ogrodzie albo na działce rekreacyjnej to świetny sposób spędzenia weekendu. Warto pomyśleć o odpowiednim domku ogrodowym, żeby uniezależnić się od kaprysów pogody. Oferta białostockiej firmy Eko Architektura wychodzi naprzeciw różnorodnym wymaganiom posiadaczy ogrodów i działek rekreacyjnych.

Domek ogrodowy dostosowany do każdego ogrodu

Z Przemysławem Balcewiczem, dyrektorem Eko Architektura Sp. z o. o., rozmawiamy o realizowanych przez jego firmę projektach domków ogrodowych.

Eko Architektura ma ugruntowaną pozycję na rynku domków ogrodowych. Jaka jest recepta na sukces?

Przede wszystkim jakość i troska o klienta. Nasze domki ogrodowe produkujemy z wysokiej jakości drewna drzew iglastych pochodzących z lasów północnej Polski. Drewno stosowane przez nas do produkcji ma zapewniony niski poziom wilgotności, czyli od 14% do 17%, dzięki czemu drewniane konstrukcje nie ulegają wypaczeniu. Wszystkie nasze projekty zapewniają odpowiednie wietrzenie konstrukcji i odpływ wody deszczowej w taki sposób, by nie gromadziła się na elementach konstrukcyjnych. Dzięki temu możemy udzielać długiej gwarancji na nasze wyroby.

Projektowanie domków ogrodowych chyba nie jest prostą sprawą. Ogródki mają różną wielkość, ukształtowanie powierzchni, a do tego dochodzą jeszcze różne upodobania i wymagania klienta. Jak sobie z tym radzicie?

Proszę spojrzeć na listę standardowych projektów domków ogrodowych na naszej stronie internetowej. Oferujemy kilkadziesiąt modeli o różnej funkcjonalności i architekturze. Można tam znaleźć typowe domki do ogródków działkowych, które mają część przeznaczoną na skład narzędzi ogrodniczych. Mamy też projekty domków typowo rekreacyjnych z wypoczynkowym zadaszonym tarasem lub werandą, domki z tarasem widokowym, a nawet domki z przeznaczeniem na kilkudniowy pobyt. Powierzchnia użytkowa domków waha się od 7 m² do 36 m². W dodatku każdy z tych projektów dostępny jest w przynajmniej dwóch wariantach.

A jeśli klient nie znajdzie w ofercie niczego odpowiedniego dla siebie?

To zrealizujemy projekt na jego indywidualne zamówienie. Wystarczy, że prześle nam swój odręczny rysunek. Nasi pracownicy zamienią jego wizję w konkretny projekt, zrobią kosztorys i odeślą do akceptacji. To nic nie kosztuje. Często zdarza się, że musimy modyfikować istniejące projekty do realiów występujących na działce klienta. Najczęściej trzeba trochę zmienić wymiary, kształt dachu lub ułożenie okien.

Załóżmy, że dzisiaj złożę zamówienie. Kiedy będę się mógł cieszyć nowym domkiem we własnym ogródku?

Rozumiem, że chodzi o projekt typowy. Zamówienie będzie gotowe w dwa do trzech tygodni od wpłaty zaliczki. Każde odstępstwo od standardowego projektu wydłuża cały proces. Ponadto mamy okresy, kiedy otrzymujemy znacznie więcej zamówień i kolejka się wydłuża. Nie trwa to jednak nigdy dłużej niż 6 tygodni. Sam montaż domku zajmuje średnio dwa lub trzy dni.

Dlaczego warto wybrać domek drewniany?

Drewno to surowiec pochodzący z natury, zdrowy i trwały. Dobrze zakonserwowane drewno potrafi służyć przez wiele lat. Drewno drzew iglastych zawiera żywicę, a zawarte w niej olejki eteryczne poprawiają funkcjonowanie górnych dróg oddechowych i działają antyalergicznie. Drewno działa uspokajająco, a przecież na tym nam zależy podczas wypoczynku. W drewnianym domku panuje wyrównany poziom wilgotności powietrza. Dobrze zaizolowany drewniany domek nie nagrzewa się tak bardzo latem ani nie wychładza zimą. Ponadto jest to surowiec ekologiczny, odnawialny. Do produkcji drewnianego domu zużywa się znacznie mniej wody, surowców i energii.

Dziękujemy za rozmowę i zapraszamy zwolenników zdrowych ekologicznych domków do zapoznania się z ofertą Eko Architektury.

Eko Architektura jest firmą zajmującą się projektowaniem i realizacją drewnianych obiektów takich jak:
• domy drewniane ocieplane całoroczne parterowe i piętrowe;
• domki letniskowe;
• domki ogrodowe i altany;
• garaże drewniane i wiaty;
• drewniane sauny i budynki gospodarcze.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

Tagi:
Skomentuj