Czy warto kupić kosiarkę akumulatorową?

Kosiarka akumulatorowa

Kosiarki do trawy dzielą się na spalinowe oraz elektryczne. O tych pierwszych powiedziano już prawie wszystko, natomiast drugie kojarzą nam się przede wszystkim z maszynami zasilanymi prądem z gniazdka sieciowego. Okazuje się jednak, że wcale nie musi to wyglądać w ten sposób. Na rynku pojawia się coraz większa ilość kosiarek akumulatorowych, które zaczynają podbijać serca kolejnych klientów. Czy taka kosiarka nadaje się na większe trawniki i czy warto zastanowić się nad jej zakupem?

Bez przewodu

Główną zaletą, jaką posiada każda kosiarka akumulatorowa, jest brak konieczności ciągnięcia za sobą przewodu elektrycznego, który zasila motor elektryczny. Energia pobierana jest z baterii, która posiada wystarczająco dużą pojemność, by możliwe było wykoszenie trawnika nawet o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych. Moc urządzenia nie jest aż tak wielka jak typowych rozwiązań elektrycznych z przewodem, jednak wciąż pozwala na wydajne koszenie i utrzymanie trawnika w doskonałej kondycji. Warunkiem jest jedynie regularne wykonywanie kolejnych koszeń, tak by trawa nie stała się zbyt wysoka, ponieważ wtedy moc silnika może się okazać zbyt niska. Kosiarki akumulatorowe wyposażone są zazwyczaj w dwie wymienne baterie, które możemy ładować za pośrednictwem dołączonej ładowarki. W czasie gdy jedna jest w użyciu, druga może być napełniana energią, dzięki czemu nie będziemy musieli przerywać koszenia z powodu braku prądu. Akumulatory nie są też ciężkie, z uwagi na znacznie rozwinięcie się technologii ich wykonywania w ostatnich czasach.

Komfort i wygoda

Kosiarka tego typu, w przeciwieństwie do spalinowej, daje nam też sporo większy komfort użytkowania. Nie musimy kupować paliwa, przewozić go w kanistrach, wymieniać świecy zapłonowej co jakiś czas, pilnować poziomu oleju w silniku i tak dalej. Jednocześnie możemy korzystać z wygody pracy bez ciągnięcia przedłużacza za sobą. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to naładowanie akumulatorów przed koszeniem. Oprócz tego korzystanie nie różni się niczym od posiadania zwykłej kosiarki elektrycznej. Kosiarka akumulatorowa jest lekka, wobec tego łatwo będziemy w stanie wjechać nią pod każde wzniesienie, nawet w przypadku wersji nieposiadającej napędu. Natomiast kompaktowe wymiary sprawiają, że zmieści się ona we wszelkie zakamarki naszego podwórka. Trzeba przyznać, że jest to przyszłość jeżeli chodzi o utrzymanie przydomowych trawników. Ale jednak nie tylko tam sprawdzi się kosiarka akumulatorowa. Co jeśli mamy działkę za miastem, bez dostępu do energii elektrycznej, ale zbyt małą by opłacało się kupować spalinową maszynę? W takiej sytuacji urządzenie zasilane z baterii będzie idealnym wyjściem.

Skomentuj