Co siejemy w kwietniu?

Co sadzić w kwietniu? Co siejemy w kwietniu?

Wiosenne prace w ogrodzie rozpoczęły się na dobre. Nasza działka powoli zaczyna kwitnąć, a na drzewach pojawiają się świeże pąki. Lista zadań na kwiecień w ogrodzie przewiduje sporo wysiewów. Sprawdź co siejemy w kwietniu!

Co siejemy w kwietniu? – warzywne rozsady

Kwiecień to przede wszystkim intensywny czas przygotowywania rozsad warzyw, czyli wysiewanie ich najpiew w doniczkach (na rozsadnikach) w domu lub szklarni, żeby posadzić je do gruntu, gdy minie ryzyko przymrozków (najczęściej w okolicach połowy maja). Jeśli robisz to pierwszy raz, przeczytaj artykuł o tym, jak zrobić rozsadę.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, najwyższy czas na sianie papryki i oberżyny. Rośliny te mają mają długi okres wegetacji, więc im szybciej to zrobisz tym lepiej. Połowa kwietnia to już ostatni dzwonek! Do połowy miesiąca należy się również zabrać za pomidory.
Jeśli masz w planach, w ogródku warzywnym rośliny kapustne, wysiej w tym miesiącu kalafior, brokuły, kapustę, jarmuż i brukselkę. Z dyniowatych możesz wybrać: dynie, cukinie, melony, arbuzy oraz ogórki. Sprawdź jak sadzić ogórki.

W kwietniu siejemy także zioła. Przygotuj rozsady bazylii, majeranku , a także cząbru.

Co siejemy w kwietniu? Co siać, sadzić do gruntu

Jakie warzywa siejemy wprost do gruntu w kwietniu?

Wprost do gruntu, w kwietniu, siejemy przede wszystkiem marchew, pietruszkę, cebulę i czosnek polski. Możemy także wysiać bób, groch, szpinak, pasternak, sałatę, szczaw, rukolę, rzodkiewkę i rzepę. Nieco rzadziej spotykane w ogródku, ale bardzo często na talerzu są ziemniaki. Jeśli mamy je trochę podkiełkowane, możemy posadzić je w kwietniu i cieszyć się później pysznymi młodymi ziemniaczkami własnej uprawy. A na koniec miesiąca wysiejmy buraki.
Z ziół prosto do gleby, w kwietniu, siejemy koper, szczypiorek, pietruszkę naciową i kolendrę.
Jeśli od kilku dni nie padało, pamiętajmy o nawadnianiu naszego ogródka warzywnego!

Sprawdź jakie warzywa posadzić na balkonie! https://poradnik-ogrodniczy.pl/warzywa-na-balkonie-uprawiaj-swoje-warzywa-w-bloku/

Co siejemy w kwietniu. Pietruszka. Co siać

Jakie kwiaty siejemy w kwietniu? – rozsady

W kwietniu przygotowujemy rozsady aksamitki, asterów, celozji, goździków, kocanki ogrodowej, lewkonii, lwich paszczy, zatrwianu i różnych odmian złocieni.

Jakie kwiaty siać w kwietniu prosto do gruntu?

W kwietniu, omijając rozsady, możemy prosto do odpowiednio przygotowanego gruntu siać: chabry, gipsówkę, groszek pachnący, kosmosy, maciejki, maki, nagietki, powoje, słoneczniki i wice. A także mniej popularne suchołuski, pozłotki, nemezje i godecje. A jeśli kwiecień jest w miarę ciepły to również nasturcje. Pozwólmy naszemu ogrodowi zakwitnąć!

Co siejemy w kwietniu. Słonecznik kiedy siać do gruntu

Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu – jakie prace należy wykonać w ogrodzie w maju oraz jak zadbać o trawnik po zimie. A jeśli nadal zastanawiasz się co posadzić na swoim ogródku sprawdź przyjazne rośliny dla pszczół. Może to pomoże ci w podjęciu decyzji i zaplanowaniu ogrodu.

Tagi:
Skomentuj