Ciekawe ogrodzenia Twojej działki

Ogrodzenie działki

Ogrodzenie działki nie musi być nudne. Szukając ogrodzenia, możemy zdecydować się na płot nie tylko praktyczny, ale i przyciągający uwagę swoją estetyką, ciekawym stylem, podkreślającym charakter domu lub pomysłowością. Ogrodzenie terenu to jedna z pierwszych czynności, które wykonujemy, kupując działkę budowlaną. Zanim budowa naszego domu zostanie ukończona, przeważnie decydujemy się na ogrodzenie tymczasowe na potrzeby prac budowlanych. Kiedy dom już stoi, można zacząć zastanawiać się nad ogrodzeniem docelowym, pasującym do naszego domu, gustu i potrzeb. 

Najpopularniejsze trendy ogrodzeniowe

Na rynku mamy bogatą ofertę materiałów ogrodzeniowych. Najczęściej wybierane są ogrodzenia metalowe (kup na: https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/ogrodzenie-chodniki/ogrodzenie-metalowe), betonowe lub drewniane. Alternatywą mogą być płoty murowane z cegieł klinkierowych, posiadających ciekawą i efektowną fakturę. Innym pomysłem są parkany wykonane z kamienia. Mogą tworzyć malowniczą mozaikę różnych kolorów i struktur. Nowością są ogrodzenia z gabionów, inspirowane skandynawskim designem. Składają się z drucianych koszy, wypełnionych kamieniami, szkłem lub kruszywem, co daje niezwykły efekt dekoracyjny. Wciąż popularnym rozwiązaniem są żywopłoty, czyli ogrodzenia utworzone z żywych roślin. Nadają one posesji nieco tajemniczości i potrafią być bardzo eleganckie, ale wymagają regularnego przycinania i dbania o roślinność.

Ogrodzenia betonowe – jakość na mur-beton

Często spotykane są ogrodzenia betonowe. Charakteryzują się solidnością, dużą odpornością na czynniki zewnętrzne i dobrą izolacją akustyczną. Dostępne obecnie płoty betonowe mają dużo bardziej urozmaicone wzornictwo, niż te sprzed lat. Dziś potrafią do złudzenia przypominać drewniane pergole lub stylowe, ceglane murki, a duży wybór farb do betonu pozwala na odejście od klasycznej szarości i dostosowanie barwy płotu do otoczenia domu.

Ogrodzenia metalowe – nowoczesna elegancja

Wciąż największą popularnością cieszą się ogrodzenia metalowe. Wytrzymałość i świetny wygląd to bez wątpienia ich największe atuty. Metalowe elementy mogą przybierać wyszukane kształty, nie tylko klasycznych ornamentów. Nowoczesne płoty potrafią zachwycić misternymi wzorami, a stylowe dodatki ze szkła lub drewna sprawią, że ogrodzenie będzie się kojarzyło ze sztuką współczesną.

Ogrodzenia drewniane – tradycja z charakterem

Płoty wykonane z drewna wciąż mają swoich zwolenników. Drewno ma niepowtarzalny charakter, który można uwidocznić, decydując się na coś więcej, niż zwykłe sztachety. Długie deski z nieobrobionego drewna podkreślą rustykalny styl nieruchomości, uzupełnią wizerunek rancza lub latynoskiej hacjendy, a duże bale stworzą wokół domu klimat niczym z leśnej chaty. Także nowoczesne domy mogą być otoczone drewnianym płotem o prostej, ale wyrazistej formie, świetnie komponującym się z designerskim projektem. Surowiec ten, niezależnie od kształtu, dodaje ciepła i uroku.

Niezależnie od tego, na jakie ogrodzenie się zdecydujemy, najważniejsze, aby pasowało do naszego domu i dobrze spełniało swoją podstawową funkcję – ochraniało naszą posesję. Przy odrobinie kreatywności będzie również wyróżniało naszą działkę na tle innych. Sklep internetowy Bricoman ułatwi nam dokonanie wyboru, a jego bogata oferta pomoże zrealizować nawet najbardziej nieszablonowe pomysły.

Skomentuj