Akumulatorowe narzędzia ogrodnicze – czy narzędzia akumulatorowe mają odpowiednią moc?

Strzyżenie trawnika za pomocą akumulatorowej kosiarki

Dużą popularnością na rynku cieszą się narzędzia ogrodowe, w których zastosowano akumulatory. Są to wygodne w obsłudze, ekonomiczne i funkcjonalne sprzęty, które pozwolą szybko oczyścić oraz wypielęgnować ogród. Można się obawiać, że takie zalety nie współgrają z odpowiednią mocą tego typu urządzeń. W artykule sprawdzimy, jak jest w rzeczywistości.

Jak działają narzędzia ogrodowe akumulatorowe?

Prace ogrodowe możemy wykonywać z pomocą różnych urządzeń – ręcznych, sieciowych, spalinowych, akumulatorowych, przy czym coraz częściej wybierane są narzędzia akumulatorowe. Działają one dzięki jednej, wymiennej baterii, którą możemy zastosować w wielu urządzeniach wykorzystywanych do prac ogrodowych, w tym m.in. do:

  • pielęgnacji trawnika – poza kosiarką, skorzystamy również z podkaszarki czy kosy,
  • uporządkowania ogrodu – przydatna będzie myjka ciśnieniowa, dmuchawa albo opryskiwacz,
  • cięcia drzew i krzewów – chodzi o pilarkę łańcuchową, sekator czy nożyce do żywopłotu, które wykorzystamy również do zgromadzenia opału na zimę.

Wart uwagi jest system ONE+ stosowany w urządzeniach marki RYOBI. By korzystać z niego, wystarczy wybrać zestaw narzędzi ogrodowych akumulatorowych albo zakupić jeden ze sprzętów, a następnie swobodnie, wedle własnych potrzeb, dobierać kolejne narzędzia. Dużą zaletą systemu jest to, że wymiana baterii jest bardzo łatwa, dzięki czemu wiosenne czy jesienne prace w ogrodzie wykonamy sprawnie nawet wówczas, gdy musimy kolejno korzystać z wielu różnych sprzętów.

Ładowanie przebiega szybko, a jeśli często pielęgnujemy ogród, możemy dokupić dodatkowe akumulatory. Są one kompaktowe i lekkie oraz nie zajmują dużo miejsca, co z kolei sprawia, że narzędzia do ogrodu są poręczne i łatwo możemy nimi operować, nawet w ciasnych przestrzeniach. Brak kabla to atrakcyjna alternatywa, jeśli chodzi o elektryczne narzędzia ogrodnicze, gdyż takie rozwiązanie zapewnia swobodę ruchów i zapobiega zagrożeniom wynikającym na przykład z przypadkowego przecięcia przewodu.

Porządki w ogrodzie – akumulatorowe narzędzia do ogrodu zapewniają wystarczającą moc

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy sprzęty zasilane akumulatorowo zapewnią takie efekty, jak spalinowe albo elektryczne narzędzia ogrodowe, od razu uspokajamy – do wszelkich prac w przydomowym ogrodzie takie urządzenia będą w zupełności wystarczające. Mają one odpowiednią moc, o czym decyduje duże napięcie – w urządzeniach RYOBI wynosi ono 18 V albo 36 V.

Dzięki temu możemy na przykład:

  • ciąć twardą trawę oraz krzaki i zarośla – ułatwia to kosa, w której zastosowano silnik z wysokim momentem obrotowym,
  • rozdrobnić na mniejsze kawałki grube drzewa i gałęzie – decyduje o tym duża szybkość prowadnicy w pilarce łańcuchowej, wynosząca nawet 22,5 m/s,
  • usunąć z chodnika i trawnika najtrwalsze zabrudzenia – zapewnia to dmuchawa plecakowa z turbodoładowaniem, w której prędkość wydostającego się z urządzenia powietrza dochodzi do 232 km/h.

Kobieta pielęgnuje roślinność za pomocą akumulatorowych nożyc

Niektóre narzędzia do ogrodu RYOBI, w tym kosiarki, dają możliwość zamontowania dodatkowego akumulatora w celu zwiększenia mocy i wydłużenia czasu pracy. Jest to przydatne na przykład wówczas, gdy nasz ogród ma dużą powierzchnię. Zaletą jest to, że baterie litowo-jonowe nie ulegają samorozładowaniu, a więc są zawsze gotowe do użytku.

Wysoka moc sprawia, że prace w ogrodzie we wrześniu albo w październiku przebiegają szybko. Nie musimy wkładać w nie dużo wysiłku, nawet jeśli w ciągu jednego dnia musimy oczyścić całą posesję z zabrudzeń i chwastów bądź wypielęgnować sporą ilość krzewów. Efektem jest brak zmęczenia oraz satysfakcja z powodu samodzielnie wykonanych zadań.

Sprawdź ofertę wydajnych i ekonomicznych narzędzi akumulatorowych.

Skąd akumulatorowe narzędzia ogrodowe czerpią swoją dużą moc?

Cechą sprzętów RYOBI jest maksymalna wydajność, osiągnięta dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Chodzi o:

  • silnik bezszczotkowy, który nie tylko zapewnia niską awaryjność i dużą żywotność, ale również, dzięki wyeliminowaniu tarcia silnika, gwarantuje większą moc,
  • technologię Max Power – dzięki niej w bateriach, w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami, ulepszono przepływ energii, co pozwoliło na zwiększenie mocy o 20%, jak również zastosowano efektywne ogniwa akumulatorowe, w których ograniczono emisję ciepła o 25%,
  • technologię IntelliCell – pozwala na samodzielne zarządzanie przez akumulatory poziomem mocy i jej bilansowanie, czego wynikiem są lepsze osiągi.

W urządzeniach RYOBI dostępna jest automatyczna regulacja mocy oraz momentu obrotowego. Zapewnia to maksymalną wydajność, bez względu na to, czy musimy przystrzyc wysoką trawę, czy przeciąć gruby pień drzewa.

Czytaj więcej o akumulatorowych narzędziach ogrodniczych.

Akumulatorowe narzędzia ogrodowe to dobry wybór, biorąc pod uwagę nie tylko to, że są one wygodne w użyciu, ale również, że mają odpowiednią moc. Dzięki nim szybko poradzimy sobie z nawet najtrudniejszymi pracami w ogrodzie.

Skomentuj