5 niezbędnych akcesoriów do pielęgnacji oczka wodnego

Pielęgnacja oczka wodnego - akcesoria

Co prawda sezon na ogródki działkowe już za nami, jednak o oczko wodne trzeba dbać całym rokiem. Jeśli zostawimy je na pastwę pogody, to zacznie mętnieć, podwodne żyjątką wymrą, a nasze ładne rośliny zostaną wyparte przez chwasty. Dlatego też w niniejszym artykule dowiesz się o 5 interesujących przyrządach do pielęgnacji oczka wodnego.

Odkurzacz do oczka wodnego

Pierwszym interesującym akcesorium jest odkurzacz do oczka wodnego. Z pewnością będzie on przydatny każdemu, kto nie ma już siły męczyć się z wiecznym czyszczeniem zbiornika z zanieczyszczeń takich jak muł, liście, odpady i inne śmieci. Jak już raz zaopatrzymy się w taki sprzęt, to nie będziemy zmuszeni wchodzić i moczyć się w wodzie, żeby wyciągnąć ugrzęźnięte, obumarłe rośliny czy pozbyć się szlamu. Wiele sklepów akwarystycznych oferuje energooszczędne odkurzacze do oczka wodnego w przyzwoitych cenach, jak chociaż renomowany sklep akwarystyczny24.pl.

Pompy wodne

Drugim, równie ciekawym akcesorium, jest niewątpliwie pompa wodna. Pozwoli ona nam urozmaicić wygląd naszego oczka i spowolnić tworzenie się szlamu oraz mułu. Poza tym będziemy mogli utworzyć kaskadę lub wodospad w obrębie naszego oczka wodnego, co z pewnością będzie miłym widokiem dla Ciebie oraz Twoich gości.

Akcesoria do oczka wodnego

Napowietrzacze i uzdatniacze wody

W trzecim punkcie znajdują się dwa akcesoria, a to ze względu na to, że bardzo dobrze ze sobą współpracują. Odpowiednie napowietrzanie i uzdatnianie wody w oczku wodnym to podstawa do rozwoju naszej podwodnej flory i fauny. A więc jeśli chcemy, żeby nasze rybki mogły się spokojnie rozwijać, a rośliny rozrastać, to powinniśmy zdecydowanie zainwestować w takie rozwiązania.

Zestawy filtracyjne

Warto się również wyposażyć w zestawy filtracyjne. Pomogą one nam oczyścić wodę ze wszelkich zanieczyszczeń. Woda z oczka przepływa przez filtr, a on biologicznie i mechanicznie usuwa z niej wszystkie nieczystości. W efekcie wypływa nam sterylizowana woda, w której mieszkańcy naszego zbiornika mogą spokojnie funkcjonować

Siatki ochronne

Na koniec dobrze jest też zwrócić uwagę na siatki ochronne. Dzięki nim mamy możliwość zabezpieczyć nasze oczko wodne przed niechcianymi odpadami, takimi jak chociażby gałęzie czy liście. Warto zakrywać oczko wodne siatką wtedy, kiedy drzewa zaczynają zrzucać liście, nie ma nas w domu lub pogoda jest bardzo wietrzna.

Skomentuj